Úvodní slovo

Vítej, příteli!
Pokud jsi narazil na toto fórum, jistě se ptáš, s čím máš vlastně tu čest a co zde dělat. Následující řádky mají za úkol odpovědět ti na tyto otázky.

Co je to vlastně Stargate Fallen?
Odpověď na tuto klíčovou otázku je jednoduchá – Stargate Fallen je textová hra založená na systému RPG, tedy roleplayingu. Ve zkratce to funguje tak, že si hráč vytvoří postavu s libovolným vzhledem a povahou, která se může, ale vůbec nemusí podobat jeho reálné osobnosti. S touto postavou pak formou krátkých textových příspěvků čili logů hraje v komplexním herním světě založeném podle slavného sci-fi seriálu Stargate.
Pro hraní této hry samozřejmě není nutné znát celý seriál nazpamět, i když je to samozřejmě přínosem – nehledě na to, že naše hra je doplněna několika našimy nápady, které vycházejí z počítačové hry Mass Effect a je tedy přínosné si tuto hru zahrát, není to ovšem podmínkou pro hraní.

Je tato hra placená?
Nikoli, je zcela zadarmo.

Jak začít hrát?
Prvním a nejdůležitějším úkolem je samozřejmě registrace a následné podstoupení příjmacího pohovoru kde si pouze podáš příhlášku, pro svojí herní postavu. To se řídí podle obchodních podmínek hry a také oficiálních pravidel hry. V případě dotazů je možné se obrátit do tématu Nováčkovské dotazy.
Ještě před samotnou registrací je doporučeno přečíst si pilotní log na herním fóru, aby jsme se vyvarovaly nedostatkům v samotné hře. Samozřejmě bez ohledu na to, že při samotném hraní je třeba používat především zdravý rozum – vzhledem k dějovému umístění hry například nebude vaše postava jezdit autobusem nebo chodit po ulicích a podobně.
Příhláška do hry není přijatá automaticky, nejprve přichází proces schvalování. Ten může trvat několik hodin i několik dní, podle toho, jak má vedení čas – jsme přece jen lidi.
Každý hráč může mít jen jednu postavu. Pokud bude zjištěno víc postav z jedné IP adresy, budou bez výjimky všechny smazány. Pokud máte například sourozence, který chce hrát taky a ze stejného počítače, upozorněte na to vedení, ať se může předejít nedorozumění.
Samotné hraní probíhá, jak už bylo zmíněno výše, formou herních příspěvků (po našem logů). Ty se píšou zpravidla ve třetí osobě a minulém čase jako vyprávění; příspěvky v první osobě jsou výjimkou, příspěvky v přítomném čase nejsou příliš vhodné. Je lepší napsat krátký kvalitní příspěvek než dlouhý a o ničem, ale třířádkové příspěvky nejsou úplně nejlepší cestou – je to přece jen textová hra.

Ve hře se můžete setkat se třemi typy psaní:
1) Obyčejné psaní (Jackins šel po chodbě na lodi.) – Používá se pro prostý popis děje, písmo se nijak nemění.
2) Kurzíva (Jackins šel po chodbě na lodi ‚Páni, tady je to krásný.‘) – Používá se pro myšlenky, tedy věty, které postava pronáší sama k sobě a ostatní je neslyší.
3) Barevné písmo (Jackins šel po chodbě na lodi. „Krása,“ pronesl.) – Používá se pro mluvu, tedy to, co postava říká a ostatní to můžou slyšet. Dává se do uvozovek.

Co je cílem hry?
Stargate Fallen nemá žádný pevný cíl hry – jediným skutečným cílem je zahrát si a pobavit se.

Další cíle jsou zvěřejněny průběhem hry, kdy se vydáváte na mise s vaším teamem, do kterého vás vedení zařadí, tyto cíle nemusí být vždy na stoprocent splněny.